Aflovag

Podstawowe składniki:

kwas mlekowy, destylowana woda różana, destylowana woda rumiankowa, destylowana woda z oczaru, diglukonian chlorheksydyny 20%,

Postać leku:

płyn do irygacji pochwy

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości łagodzące, zmniejszające podatność na infekcje, oczyszczające,

Wskazania:

Przy obfitych upławach lub w każdym przypadku dla głębszej higieny, w celu oczyszczenia i usunięcia pozostałości po lekach dopochwowych, po użyciu miejscowych środków antykoncepcyjnych, w higienie intymnej pod koniec menstruacji, w normalnej higienie intymnej.

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować zewnętrznie. Każda butelka zawiera właściwą dawkę odpowiednią do jednego zabiegu higienicznego. Nie stosować częściej niż 2 razy w tygodniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Dokładnie umyj ręce przed zastosowaniem irygatora. Przekręć górną część motylkowego zamknięcia butelki aż do usłyszenia kliknięcia i włóż rurkę do butelki. Następnie wprowadź drugi koniec rurki do pochwy i naciśnij butelkę, najlepiej w ustawieniu “do góry nogami”. Wysącz stopniowo cały roztwór wewnątrz pochwy. Na koniec irygacji delikatnie osusz jej zewnętrzną część bez spłukiwania. Irygację pochwy można przeprowadzić w różnych pozycjach: siedząc na bidecie lub na sedesie, stojąc w wannie lub kabinie prysznicowej opierając jedną nogę na brzegu. Po użyciu butelka i rurka nie nadają się do ponownego wykorzystania i należy je wyrzucić. Nie używaj produktu, jeśli butelka jest uszkodzona. Unikaj kontaktu z oczami. Z uwagi na właściwości wyciągów naturalnych, na dnie butelki może utworzyć się osad, który zniknie po wstrząśnięciu. Nie używaj w połączeniu z innymi wyrobami medycznymi lub lekami bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu Należy poinformować lekarza o ciąży lub o podejrzeniu ciąży oraz karmieniu piersią.

Oceń to post
Udostępnij:
Dodaj komentarz 0

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *