Alkala N

Podstawowe składniki:

cytrynian sodu, dwuwęglan potasu, dwuwęglan sodu,

Postać leku:

proszek

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości korzystnie wpływające na przemianę materii, uzupełniające dietę w składniki zapobiegające zakwaszeniu organizmu,

Wskazania:

W celu zapewnienia organizmowi prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej i zapobieganiu zakwaszeniu organizmu, które może być spowodowane dietą, intensywnym wysiłkiem fizycznym. W takich dolegliwościach jak: zgaga, kwaśne odbijanie i wymioty, wzdęcia, nudności, kac, kłopotach z przemianą materii.

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Dorośli  1 miarkę proszku (3 g) należy rozpuścić w płynie o objętości 1 szklanki i wypić małymi porcjami w ciągu dnia.Do preparatu zostały dołączone paski-testery pH, dzięki którym możliwa jest codzienna kontrola równowagi kwasowo-zasadowej.Końcówkę paska wskaźnika należy na krótko przytrzymać pod strumieniem moczu i porównać jej zabarwienie ze skalą kolorów na wewnętrznej stronie próbnika. Otrzymaną w ten sposób wartość pH należy wpisać do tabelki kontrolnej. W ten sposób można stwierdzić wpływ przyjmowanego pożywienia względnie chorób na poziom równowagi kwasowo-zasadowej. Jeśli w kilku następujących kolejno pomiarach mierzona wartość pH jest poniżej 7, zaleca się przyjmowanie ALKALA N. Przy wartościach pH w granicach między 6,0 a 7,0 należy codziennie rozpuścić pełną miarkę ALKALA N w szklance wody lub soku popijać z tego roztworu co kilka godzin w ciągu dnia. Jeśli wartości pH leżą w przedziale pomiędzy 5,2 a 6,0, należy zwiększyć dawkę, jeśli powyżej 7,0, obniżyć lub całkiem pominąć następną dawkę leku.Wartość pH kontrolujemy rano przed śniadaniem i przed przyjęciem ALKALA N. Następny pomiar kontrolny przeprowadza się wieczorem przed kolacją.  Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu, bezkwaśności żołądka.

Oceń to post
Udostępnij:
Dodaj komentarz 0

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *