Apap Extra

Podstawowe skladniki:

kofeina, paracetamol,

Postać leku:

tabletki powlekane

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe,

Wskazania:

Przy bólu głowy, bólach mięśniowych, bólu zębów, nerwobólach, przy bolesnym miesiączkowaniu oraz bólach kostno-stawowych, pooperacyjnych i pourazowych, w celu łagodzenia objawów przeziębienia i grypy.

Wazne Informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Dorośli i dzieci od 13 roku życia: 1-2 tabletki co 4-6 godzin.Działania niepożądane: skórne reakcje nadwrażliwości, nudności, zaburzenia trawienia, niemiarowość rytmu serca, bezsenność, osłabienie koncentracji, drżenia mięśniowe, drażliwość. Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku schorzeń nerek, wątroby, serca, uzależnienia od alkoholu, przyjmowania innych leków zawierających paracetamol, leków przeciwzakrzepowych, leków z grupy inhibitorów MAO (monoaminooksydazy). Należy poinformować lekarza o ciąży lub o podejrzeniu ciąży oraz karmieniu piersią. W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu.