Disophrol Retard

Podstawowe skladniki:

siarczan pseudoefedryny, maleinian deksbromfeniraminy

Postać leku:

tabletki

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości poprawiające drożność kanałów nosowych i zatok, przeciwzapalne, przeciwalergiczne.

Wskazania:

Przy objawach zapalenia błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, gorączki siennej i innych alergii oraz w stanach związanych z zapaleniem zatok.

Wazne Informacje:

Sposób użycia: Stosować doustnie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat – 30 mg, tj. 15 ml syropu (1 łyżkę stołową) co 6 – 8 godzin. Nie należy podawać więcej niż 120 mg dekstrometorfanu (60 ml syropu) na dobę. Lek w dawkach 10 do 20 mg (5 do 10 ml syropu, czyli 1 do 2 łyżeczek do herbaty) można stosować co 4 godziny. Lek nasila działanie alkoholu. Lek nie zawiera sacharozy – może być stosowany u chorych na cukrzycę. Jeżeli kaszel nie ustępuje w ciągu 2 – 4 dni lub nawraca mimo stosowania leku należy zasięgnąć porady lekarza w celu ustalenia przyczyny kaszlu i podjęcia właściwego leczenia. Nie należy podawać leku w przypadku nietolerancji fruktozy. Działania niepożądane: Senność, zawroty głowy, nudności, wymioty, zaparcia, bóle brzucha, reakcje alergiczne oraz bardzo rzadko uzależnienie psychiczne. Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na dekstrometorfan lub inny składnik leku, astmy oskrzelowej, innych obturacyjnych chorób płuc, schorzeń wątroby, ciąży, podejrzenia ciąży lub karmienia piersią. Przed zastosowaniem leku w czasie ciąży należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią. Ponadto należy poinformować lekarza o jednocześnie przyjmowanych (lub niedawno przyjmowanych) lekach należących do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), lekach mukolitycznych.

Oceń to post