Erdomed

YOUR EXISTING AD GOES HERE

Podstawowe skladniki:

erdosteina,

Postać leku:

kapsułki

YOUR EXISTING AD GOES HERE

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości poprawiające transport śluzowo-rzęskowy, zmniejszajce lepkość śluzu w drogach oddechowych, zwiększające wytwarzanie śluzu w drogach oddechowych,

Wskazania:

W leczeniu ostrych i przewlekłych chorób górnych dróg oddechowych, oskrzeli i płuc połączonych z nieprawidłowym wydzielaniem i transportem wydzieliny śluzowej, w leczeniu zapobiegawczym sezonowych zaostrzeń przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Wazne Informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Nie jest wymagane korygowanie dawek u dorosłych w przypadku przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) lub u pacjentów w wieku podeszłym.Erdosteiny nie należy rutynowo łączyć z lekami przeciwkaszlowymi, szczególnie przed nocnym spoczynkiem. Leki zmniejszające odruch kaszlowy (przeciwkaszlowe) mogą powodować nagromadzenie dużej ilości wydzieliny oskrzelowej, co może doprowadzić do pogorszenia wydolności oddechowej.Działania niepożądane: zgaga, nudności, biegunka, zaburzenia lub zniesienie smaku, wysypki skórne, pokrzywka, gorączka.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Należy poinformować lekarza o schorzeniach nerek, o przyjmowaniu leków przeciwkaszlowych. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i w okresie karmienia.

Oceń to post