Melisana Klosterfrau

Podstawowe skladniki:

wyciąg z owocni pomarańczy, wyciąg z korzenia goryczki, wyciąg z kłącza galangi, wyciąg z owoców kardamonu, wyciąg z kwiatów stręczyca, wyciąg z kory cynamonowca, wyciąg z kwiatów goździków, wyciąg z kłącza omanu, wyciąg z liścia melisy, wyciąg z korzenia arcydzięgla, wyciąg z kłącza imbiru, wyciąg z owoców pieprzu czarnego,

Postać leku:

płyn

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości rozkurczające, uspokajające, ułatwiające trawienie,

Wskazania:

Wewnętrznie: pomocniczo w nerwicach, stanach napięcia i podniecenia, niepokoju, utrudnionym zasypianiu, bólach głowy, wrażliwości na zmiany pogody, dolegliwościach sercowych bez przyczyn organicznych, bolesnym miesiączkowaniu i w okresie menopauzy, dolegliwościach żołądkowo-jelitowych takich jak: niestrawność, uczucie nadmiernej pełności po posiłku, brak łaknienia. Stosuje się też dla złagodzenia objawów zaziębienia lub grypy. Zewnętrznie: w nerwobólach, bólach mięśni, bólach mięśni po wysiłkach, postrzale, zapaleniu dziąseł.  

Wazne Informacje:

Sposób użycia. Stosować wewnętrznie: o ile nie zalecono inaczej, dawka wynosi 1 do 3 łyżeczek preparatu Melisana Klosterfrau rozcieńczonego co najmniej podwójną ilością wody lub innego płynu, względnie podawanego na cukrze. Zewnętrznie: o ile nie zalecono inaczej, stosuje się lek nierozcieńczony lub rozcieńczony najwyżej podwójną ilością wody. Nie należy podawać dzieciom. Działania niepożądane: Ze względu na obecność alkoholu w preparacie działanie innych leków może być upośledzone lub wzmocnione. Należy liczyć się z możliwością zmniejszenia szybkości reakcji przy obsługiwaniu maszyn i przy prowadzeniu samochodu.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Należy poinformować lekarza o wrzodach żołądka lub dwunastnicy. Nie należy stosować w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.