Revalid

Podstawowe skladniki:

witamina B1 (tiamina), witamina B6 (pirydoksyna), wyciąg z prosa, wyciąg z kiełków pszenicy, drożdże piwne, żelazo, cynk, miedź, kwas para-aminobenzoesowy, cystyna, pantotenian wapnia, metionina,

Postać leku:

kapsułki

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości wzmacniające włosy i paznokcie,

Wskazania:

Wspomagająco w leczeniu stanów niedoboru aminokwasów siarkowych i witamin oraz związanych z nimi chorób włosów i paznokci.

Wazne Informacje:

Sposób użycia: Doustnie, 1 kapsułka 3 razy na dobę przed lub podczas posiłku, z dostateczną ilością płynów, przez 3 miesiące. W razie konieczności można w pierwszym miesiącu kuracji zwiększyć dawkę do 2 kapsułek 3 razy na dobę, a następnie podawać 1 kapsułkę 3 razy na dobę. Nie należy stosować preparatu u niemowląt i małych dzieci. Działania niepożądane: Preparat w dawce 6 kapsułek na dobę może powodować biegunkę o nieznacznym nasileniu (wskazane zmniejszenie dawki dobowej do 3 kapsułek). Ostrzeżenia: należy poinformować lekarza w przypadku gdy wykazuje się nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy przyjmuje się jednocześnie sulfonamidy (preparat może osłabiać ich skuteczność). Należy także poinformować lekarza w przypadku ciąży, podejrzenia ciąży i karmieniu piersią. Brak wystarczających danych dotyczących stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią. Nie należy go wówczas stosować.

Oceń to post
Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *