Vibovit Bobas

Podstawowe składniki:

witamina B5 (kwas pantotenowy), witamina A (retinol i jego pochodne), witamina PP (kwas nikotynowy), witamina C (kwas askorbinowy), witamina B12 (cyjanokobalamina), witamina B6 (pirydoksyna), witamina B2 (ryboflawina), witamina B1 (tiamina), witamina D3 (cholekalcyferol), witamina E (tokoferol),

Postać leku:

proszek do sporządzania roztworu

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości uzupełniające dietę dziecka w witaminy, wpływające na prawidłowy rozwój organizmu dziecka,

Wskazania:

Zapobiegawczo i leczniczo u dzieci w wieku 2-4 lat w okresach wzmożonego zapotrzebowania na witaminy (niedobory witaminowe, objawy niedożywienia, brak łaknienia, okres zimowo-wiosenny, rekonwalescencja po przebytych chorobach, zabiegach chirurgicznych, antybiotykoterapii, pomocniczo w leczeniu chorób zakaźnych).

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Dzieci w wieku 2-4 lat: 1 saszetka na dobę. Saszetkę należy rozpuścić w szklance wody. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.Działania niepożądane: Nie stwierdzono po stosowaniu zalecanych dawek. Nastomiast zbyt duże dawki mogą prowadzić do hiperwitaminozy A i D3 (czyli zespółu objawów chorobowych wywołanych nadmiarem witaminy A i D3 w organiźmie; objawia się on zaburzeniem pracy nerek, chorobami kości, może wystąpić świąd skóry, ból oczu, biegunka).Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu,  hiperwitaminozę A lub D3.

Oceń to post
Udostępnij:
Dodaj komentarz 0

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *