Vibovit niemowlę

Podstawowe składniki:

witamina B6 (pirydoksyna), D-pantenol, witamina PP (kwas nikotynowy), witamina C (kwas askorbinowy), witamina B1 (tiamina), witamina E (tokoferol), witamina D3 (cholekalcyferol), witamina A (retinol i jego pochodne),

Postać leku:

krople

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości uzupełniające niedobory witamin,

Wskazania:

W okresie intensywnego wzrostu, w okresach wzmożonego zapotrzebowania na witaminy, szczególnie, w przypadkach niewystarczającej podaży witamin z pożywieniem (np. w stanach niedożywienia), w obniżonej odporności na choroby infekcyjne, w okresach rekonwalescencji po przebytych chorobach, pomocniczo w leczeniu chorób zakaźnych, pomocniczo w chemioterapii, po antybiotykoterapii, przy wzmożonym wysiłku fizycznym i psychicznym, w ogólnych objawach niedoboru witamin, jak brak apetytu, wyczerpanie oraz zaburzenia wzrostu i rozwoju. 

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Lek powinien być przyjmowany podczas posiłków. Niemowlętom i małym dzieciom odmierzoną dawkę najlepiej podawać w łyżce soku, mleka, zupy lub innego pożywienia. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, lek należy stosować następująco: niemowlęta do 12 miesiąca życia od 2 do 3 kropli (0,08ml do 0,12ml) na dobę, dzieci w 2-3 roku życia od 3 do 4 kropli na dobę, dzieci w 4-7 roku życia 5 do 6 kropli na dobę, dzieci powyżej 7 roku życia 6 do 8 kropli na dobę. Działania niepożądane: Możliwe są zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, takie jak nudności czy wzdęcia. Witamina B2 obecna w leku może powodować pomarańczowe zabarwienie moczu, nie jest to jednak objaw szkodliwy.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza o ciąży lub o podejrzeniu ciąży oraz karmieniu piersią. Leki wielowitaminowe w dawkach podobnych jak zalecane dla preparatu VIBOVIT niemowlę nie wykazują szkodliwego działania na przebieg ciąży i karmienie piersią.

Oceń to post
Udostępnij:
Dodaj komentarz 0

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *