Visolvit Junior

Podstawowe składniki:

witamina C (kwas askorbinowy), witamina PP (kwas nikotynowy), witamina B12 (cyjanokobalamina), witamina B6 (pirydoksyna), witamina B2 (ryboflawina), witamina B1 (tiamina), witamina D3 (cholekalcyferol), witamina A (retinol i jego pochodne),

Postać leku:

granulat

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości uzupełniające niedobór witamin w diecie dziecka,

Wskazania:

W stanach wzmożonego zapotrzebowania na witaminy np. okres powrotu do zdrowia po chorobach infekcyjnych, osłabienie organizmu, zwiększony wysiłek fizyczny i umysłowy, a także w profilaktyce niedoboru witamin.

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Dzieci od 3 do 11 lat – 1 saszetka w ciągu doby. Młodzież od 12 do 17 lat – 1 do 2 saszetek w ciągu doby. Rozpuścić saszetkę granulatu w 1/3 szklanki schłodzonej wody.Działania niepożądane: Obserwowane żółte zabarwienie moczu jest wynikiem wydalania witaminy B2 i jest objawem prawidłowym.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Należy poinformować lekarza o przyjmowaniu doustnych leków przeciwzakrzepowych, zobojętniających kwas żołądkowy, przeciwpadaczkowych, preparatów żelaza.  Zaleca się ostrożność podczas stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Oceń to post
Udostępnij:
Dodaj komentarz 0

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *