Vitaminum B compositum

Podstawowe składniki:

witamina B1 (tiamina), witamina B2 (ryboflawina), witamina B6 (pirydoksyna), pantotenian wapnia, witamina PP (kwas nikotynowy),

Postać leku:

tabletki powlekane, drażetki

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości uzupełniające niedobory witamin z grupy B,

Wskazania:

W profilaktyce, niedoborze lub zwiększonym zapotrzebowaniu na witaminy z grupy B (m.in. stany wyniszczenia, alkoholizm, rekonwalescencja, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, pomocniczo w chorobach układu nerwowego, trądzik, czyraczność). Wspomagająco po przebytej antybiotykoterapii, w zaburzeniach czynności układu pokarmowego z towarzyszącą długotrwałą biegunką.

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Dorośli 3-5 razy dziennie po 1 tabletce. Dzieci od 2 do 11 roku życia 1 tabletka dziennie, od 12 roku życia 1-3 tabletki dziennie. Alkohol i palenie papierosów osłabiają wchłanianie witamin z grupy B. Hormonalne środki antykoncepcyjne zwiększają zapotrzebowanie na witaminę B6.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Należy poinformować lekarza o chorobie Parkinsona. Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Oceń to post
Udostępnij:
Dodaj komentarz 0

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *