Vitrum Prenatal

Podstawowe skladniki:

żelazo, wapń, witamina D2 (ergokalcyferol), witamina B12 (cyjanokobalamina), witamina B6 (pirydoksyna), witamina PP (kwas nikotynowy), witamina B2 (ryboflawina), witamina B1 (tiamina), witamina C (kwas askorbinowy), witamina E (tokoferol), witamina A (retinol i jego pochodne), cynk, kwas foliowy,

Postać leku:

tabletki

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości uzupełniające niedobory witamin i minerałów,

Wskazania:

W podstawowej profilaktyce niedoborów witamin i minerałów, w zapobieganiu niedokrwistości z niedoboru żelaza, kwasu foliowego i witaminy B12, w celu zmniejszenia zagrożenia wystąpienia niedomknięcia cewy nerwowej u płodu, dla poprawienia ogólnej kondycji organizmu.

Wazne Informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Jeśli lekarz nie zaleci innego dawkowania, preparat stosować doustnie 1 tabletkę na dobę przed posiłkiem lub podczas porannego posiłku. W razie porannych mdłości wskazane jest przyjmować tabletkę w porze kolejnego posiłku. Zaleca się przyjmowanie tabletek w ciągu miesiąca przed planowaną ciążą, a następnie przez cały okres ciąży i karmienia piersią.Działania niepożądane: Przy stosowaniu zaleconego dawkowania preparat na ogół jest dobrze tolerowany przez organizm. W nielicznych przypadkach odnotowano w początkowym okresie przyjmowania preparatu zaburzenia żołądkowo-jelitowe (np. zaparcia), ale zwykle nie powoduje to konieczności przerwania przyjmowania tabletek.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza o przyjmowaniu preparatów zawierających witaminę A i/lub D3. 

Oceń to post