Kategorie: D

Deprim forte

Podstawowe składniki:

ziele dziurawca

Postać leku:

kapsułki

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości zmniejszające objawy depresji, poprawiające nastrój.

Wskazania:

Przy stanach obniżonego nastroju typu depresyjnego, stanach napięcia nerwowego i niepokoju (np. zaburzenia neurowegetatywne okresu menopauzy).

Ważne informacje:

Sposób użycia: Do użytku zewnętrznego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Krople: stosować miejscowo, wkraplając do worka spojówkowego  (przed zastosowaniem kropli należy zdjąć soczewki kontaktowe, ponownie można je założyć po co najmniej 30 minutach) lub  do ucha (do ucha wkrapla się pacjentowi w pozycji leżącej z uchem zwróconym do góry, po zakropleniu pacjent powinien pozostać w tej pozycji przez około 15 minut). Maść: niewielką ilość maści wprowadza się bezpośrednio z tuby do worka spojówkowego lub na brzeg powiek (przed zastosowaniem maści należy zdjąć soczewki kontaktowe, ponownie można je założyć po co najmniej 30 minutach). Stosować do 2 dni po ustąpieniu objawów (nie dłużej niż 7 dni). Nie zaleca się stosowania szkieł kontaktowych w trakcie leczenia. Ostrożnie stosować u dzieci i osób w wieku podeszłym. Należy: Przestrzegać zaleceń lekarza. Zapoznać się z właściwościami leku opisanymi w ulotce i datą ważności przed jego zastosowaniem. Przechowywać lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Nie należy: Stosować leku przeterminowanego. Odstępować leku innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. Działania niepożądane: Krople- świąd lub pieczenie spojówek, rzadko niespecyficzne zapalenie spojówek lub reakcje uczuleniowe. Przy długotrwałym stosowaniu nadkażenia bakteryjne i grzybicze, u pacjentów predysponowanych podwyższenie ciśnienia śródgałkowego i zaćma. Maść: Świąd, pieczenie oczu, łzawienie, zaczerwienie spojówek, przejściowe niewyraźne widzenie oraz zwiększenie ciśnienia śródgałkowego. Przy długotrwałym stosowaniu grzybicze owrzodzenie rogówki i nadkażenie opornymi szczepami bakterii. W przypadku wystąpienia innych działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem. Lek nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn. Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na antybiotyki amino glikozydowe; wirusowego, gruźliczego lub grzybiczego zakażenia oka lub ucha, chorób rogówki połączonych z ubytkami nabłonka, jaskry, cukrzycy, uszkodzonego słuchu albo nerek, ciąży, podejrzenia ciąży lub karmienia piersią. Nie stosować w okresie karmienia piersią. Ponadto należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach zwiotczających mięśnie, lekach przeciwzakrzepowych lub doustnych lekach przeciwcukrzycowych, gentamycynie, kwasie etakrynowym, kolistynie.

Oceń to post
Udostępnij:

Najnowsze posty

Objawy POChP. Nie ignoruj nawet z pozoru drobnych dolegliwości

Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc to poważna choroba układu oddechowego, częsta przyczyna umieralności i inwalidztwa. Choć…

Operacja bariatryczna: Rozwiązanie czy początek nowej drogi?

Otyłość to globalny problem zdrowotny, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Pomimo licznych strategii…

Sposoby na poprawę zdrowia układu trawiennego

Twój układ trawienny pracuje bez przerwy, zasilając każdą komórkę ciała i skutecznie usuwając odpady. Zaniedbanie…