Kategorie: F

Flucinar N

Podstawowe składniki:

siarczan neomycyny, acetonid fluocynolonu,

Postać leku:

maść, krem

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe, bakteriobójcze,

Wskazania:

Przy wtórnych zakażeniach ropnych w przebiegu wyprysku suchego (maść) lub sączącego (krem), świerzbiączkach, pokrzywkach, owrzodzeniu podudzi, czyraczności, stanach zapalnych skóry o podłożu łojotokowym, kontaktowym zapaleniu skóry.

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Ostrożnie stosować preparat w miejscach, gdzie skóra jest cienka (twarz, szyja, grzbiety rąk i stóp, narządy płciowe) i w fałdach skórnych.Nie stosować na rozległe zmiany skórne, zwłaszcza przebiegające z ubytkiem skóry. Nie należy stosować dłużej niż 10-14 dni. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.Działania niepożądane: rozszerzenia naczyń skóry, zanikowe zapalenie skóry, rozstępy skórne, przebarwienia, trądzik, pieczenie, świąd, wysuszenie skóry, obrzęki, uszkodzenie nerek i słuchu.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Należy poinformować lekarza o wirusowych, grzybiczych i/lub  gruźliczych zakażeniach skóry, nowotworach skóry, stanach przedrakowych, owrzodzeniach podudzi na tle żylakowatym, trądziku różowatym, trądziku młodzieńczym, okołowargowym zapaleniu skóry, o przyjmowaniu preparatów zawierających kolistynę, kwas etakrynowy, gentamycynę. Zaleca się ostrożność podczas stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Oceń to post
Udostępnij:

Najnowsze posty

Objawy POChP. Nie ignoruj nawet z pozoru drobnych dolegliwości

Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc to poważna choroba układu oddechowego, częsta przyczyna umieralności i inwalidztwa. Choć…

Operacja bariatryczna: Rozwiązanie czy początek nowej drogi?

Otyłość to globalny problem zdrowotny, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Pomimo licznych strategii…

Sposoby na poprawę zdrowia układu trawiennego

Twój układ trawienny pracuje bez przerwy, zasilając każdą komórkę ciała i skutecznie usuwając odpady. Zaniedbanie…