Kategorie: V

Venożel

Podstawowe składniki:

escyna, tribenozyd, diklofenak,

Postać leku:

żel

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości przeciwobrzękowe, przeciwbólowe, przeciwzapalne,

Wskazania:

W leczeniu chorób żył oraz obrzęków zastoinowych kończyn dolnych, obrzęków pooperacyjnych i pourazowych, bólu w przebiegu chorób kręgosłupa, reumatoidalnego zapalenia stawów, zapalenia pochewek ścięgnistych.

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować zewnętrznie. Około 3-4 g żelu nanosi się 3-4 razy dziennie na miejsca bolesne lub zmienione zapalnie. Nie stosować na uszkodzoną skórę, błony śluzowe lub otwarte rany. Nie stosować u dzieci do 6 roku życia. Nie zaleca się stosowania opatrunków okluzyjnych i pod opatrunki rozgrzewające. Działania niepożądane: miejscowe reakcje skórne (zaczerwienienie, pieczenie, świąd, wysypka), ustępujące po odstawieniu leku.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Należy poinformować lekarza o schorzeniach nerek i/lub wątroby, chorobach pęcherzyka żółciowego, kamicy żółciowej, o przyjmowaniu doustnych leków przeciwzakrzepowych, moczopędnych, metotreksatu, preparatów potasu, digoksyny i soli litu we krwi. Należy poinformować lekarza o ciąży lub o podejrzeniu ciąży oraz karmieniu piersią.

Oceń to post
Udostępnij:

Najnowsze posty

Objawy POChP. Nie ignoruj nawet z pozoru drobnych dolegliwości

Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc to poważna choroba układu oddechowego, częsta przyczyna umieralności i inwalidztwa. Choć…

Operacja bariatryczna: Rozwiązanie czy początek nowej drogi?

Otyłość to globalny problem zdrowotny, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Pomimo licznych strategii…

Sposoby na poprawę zdrowia układu trawiennego

Twój układ trawienny pracuje bez przerwy, zasilając każdą komórkę ciała i skutecznie usuwając odpady. Zaniedbanie…