Isotrexin

Podstawowe składniki:

erytromycyna, izotretinoina,

Postać leku:

żel

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

własciwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, pobudza odnowę komórek naskórka, zmniejsza rogowacenie naskórka, zmniejsza aktywność gruczołów łojowych,

Wskazania:

Przy lekkiej i umiarkowanej postaci trądziku pospolitego, przebiegająca zarówno ze zmianami zapalnymi, grudkami i krostkami, jak i bez zmian zapalnych. Preparat jest szczególnie zalecany w nasilonym łojotoku.

Ważne informacje:

Sposób użycia: Zewnętrznie. Niewielką ilość żelu nanosi się na skórę chorobowo zmienioną. Przed zastosowaniem preparatu należy skórę umyć i osuszyć. Po zastosowaniu – dokładnie umyć ręce. Należy unikać kontaktu z oczami, błonami śluzowymi i uszkodzoną skórą. Podczas leczenia należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV (słońce, solarium). Z preparatami miejscowo znieczulającymi, kosmetykami i lekami o działaniu złuszczającym lub ścierająco-czyszczącymi nasila się działanie drażniące (zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności łącząc te leki z preparatem). Nie należy stosować w ostrym stanie zapalnym, zwłaszcza w okolicy ust. Ostrożnie stosować na skórę szczególnie wrażliwą, np. na szyi. Częstotliwość stosowania leku i czas trwania leczenia ustala lekarz. Nie stosuje się u dzieci. Działania niepożądane: może wystąpić pieczenie, łuszczenie i zaczerwienienie skóry w pierwszych tygodniach leczenia. Jeśli objawy te utrzymują się dłużej, żel należy stosować rzadziej lub odstawić na kilka dni. Ostrzeżenia: należy poinformować lekarza w przypadku gdy ma się nadwrażliwość na antybiotyki makrolidowe, izotretinoinę. Należy poinformować lekarza w przypadku ciąży, podejrzenia ciąży i karmieniu piersią.

OCEŃ: 3/5 z 1 ocen
Udostępnij:
Dodaj komentarz 0

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *