Acudex

Podstawowe składniki:

kopolimer dekstranu,

Postać leku:

puder

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości wchłaniające wydzielinę ropną, przyspieszające oczyszczanie ran,

Wskazania:

W leczeniu miejscowym trudno gojących się ran i owrzodzeń, szczególnie z dużą ilością wydzieliny i tkanek martwiczych, np.: zakażonych ran pooparzeniowych, zakażonych ran pooperacyjnych i pourazowych, odleżyn, owrzodzeń (np. w przypadku stopy cukrzycowej, zaburzeń krążenia tętniczego i żylnego).

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować zewnętrznie. Lek przeznaczony jest do stosowania na skórę i zgodnie z zaleceniami lekarza. Zmienioną chorobowo powierzchnię skóry należy przemyć wodą utlenioną lub 0.9% roztworem chlorku sodu (soli fizjologicznej), a następnie przysypać warstwą leku Acudex o grubości od 3mm do 20 mm (w zależności od głębokości rany lub owrzodzenia) i zabezpieczyć jałowym opatrunkiem zewnętrznym. Przy każdorazowej zmianie opatrunku należy starannie usunąć poprzednio nałożoną warstwę leku Acudex wraz z wydzieliną, zmywając lub wypłukując ją wodą utlenioną bądź 0.9% roztworem chlorku sodu. Brak danych dotyczących stosowania leku u dzieci. Uwaga! Lek nie zastępuje chirurgicznego oczyszczenia rany, a najlepsze wyniki leczenia uzyskuje się po chirurgicznym usunięciu tkanek martwiczych. Należy całkowicie usunąć lek przed poddaniem ran zabiegowi chirurgicznemu. Należy unikać kontaktu leku z oczami oraz stosowania w okolicy oczu. Należy unikać stosowania leku na nieuszkodzoną skórę. Nie należy pozostawiać leku dłużej niż przez dobę na powierzchni rany z bardzo małym wysiękiem, gdyż istnieje możliwość powstania trudnego do zmycia strupa. Nie należy stosować na suche, niesączące się rany oraz rany trudnodostępne, głęboko penetrujące (np. przetoki). Zasypki nie należy mieszać z innymi substancjami oprócz jałowego glicerolu (w przypadku płytkich, nieregularnych i mało dostępnych ran można stosować Acudex w postaci gęstej pasty sporządzonej – bezpośrednio przed użyciem – z 3 części leku i 1 części jałowego glicerolu). Działania niepożądane: przemijający ból w miejscu zranienia, krwawienie, pęcherzyki, obrzęk i rumień. Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na kopolimer dekstranu, stosowania miejscowo innych preparatów (lek ma silne własności wiążące wodę, wchłania inne preparaty stosowane miejscowo i w okresie stosowania preparatu nie należy stosować miejscowo innych leków). Należy poinformować lekarza o ciąży lub o podejrzeniu ciąży oraz karmieniu piersią.

OCEŃ: 4/5 z 3 ocen
Udostępnij:
Dodaj komentarz 2

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *


Dawid

Dawid

Proszę o wznowienie produkcji leku w proszku Acudex lek bez względu na cenę goił najtrudniej gojące rany błagam !

Ola

Ola

Szukam pilnie zasypki leczniczej do trudno gojących się ran ACUDEX! Jeżeli ktoś wie gdzie można ją kupić lub ma do odstąpienia (oczywiście odpłatnie) to proszę o pilny kontakt.