Apap Noc

Podstawowe skladniki:

paracetamol, chlorowodorek difenhydraminy,

Postać leku:

tabletki powlekane

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, nasenne,

Wskazania:

W trudnościach z zasypianiem spowodowanych bólem (głowy, mięśni, zębów, bolesnym miesiączkowaniem), w bólach związanych z przeziębieniem i grypą.

Wazne Informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 13 roku życia: 1-2 tabletki 30 minut  przed snem. Nie stosować u dzieci poniżej 13 roku życia. Nie stosować łącznie z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. Działania niepożądane: nudności, zaburzenia trawienia, skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka), uczucie suchości w jamie ustnej, zawroty głowy. Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku zaburzeń czynności wątroby lub nerek, choroby alkoholowej, przyjmowania leków przeciwzakrzepowych, leków z grupy inhibitorów MAO, leków nasennych, leków przeciwlękowych, opioidowych leków przeciwbólowych. Należy poinformować lekarza o ciąży lub o podejrzeniu ciąży oraz karmieniu piersią. W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu.