Apap (tabletki)

Podstawowe skladniki:

paracetamol,

Postać leku:

tabletki

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe,

Wskazania:

W bólach różnego pochodzenia (ból głowy, ból zębów, bóle mięśniowe, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie), przy grypie, przeziębieniach.

Wazne Informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę, maksymalna dawka dobowa wynosi 8 tabletek. Dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletka 3-4 razy na dobę. Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Działania niepożądane: pokrzywka, rumień, wysypka, wstrząs anafilaktyczny,nudności, wymioty, zaburzenia hematologiczne, zaburzenia czyności wątroby lub nerek. Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku uzależnienia od alkoholu, schorzeń wątroby lub nerek, przyjmowania innych leków zawierających paracetamol, doustnych leków przeciwzakrzepowych, leków należących do grupy inhibitorów MAO (monoaminooksydazy), leków przeciwpadaczkowych, barbituranów. Należy poinformować lekarza o ciąży lub o podejrzeniu ciąży oraz karmieniu piersią.