Betalan

Podstawowe składniki:

dichlorowodorek betahistyny,

Postać leku:

tabletki

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Działanie poprawiające ukrwienie błędnika,

Wskazania:

W leczeniu choroby Menier’a charakteryzującej się objawami: zawrotami głowy (z nudnościami i/lub wymiotami), postępującą utratą słuchu, szumami usznymi.

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek najlepiej przyjmować podczas posiłku. Należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego, zapoznać się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Nie należy stosować leku po terminie ważności ani odstępować innym osobom lub używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. Działania niepożądane: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bardzo rzadko występują: ból głowy, wysypka, pokrzywka, świąd skóry. Dolegliwości te z reguły ustępują, jeżeli lek podawany jest podczas posiłku lub w zmniejszonej dawce. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza. Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza o nadwrażliwości na składniki preparatu, o chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, astmie oskrzelowej, guzie chromochłonnym nadnerczy, wysypce lub alergicznym nieżycie nosa (ryzyko zaostrzenia objawów), ciężkiej postaci niedociśnienia oraz o przyjmowaniu leków przeciwalergicznych (zmniejszenie skuteczności leku), salbutamolu. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.
Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności leku. Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Oceń to post
Udostępnij:
Dodaj komentarz 0

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *