Cavinton (iniekcje)

Podstawowe składniki:

winpocetyna,

Postać leku:

roztwór do wstrzykiwań

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości rozszerzające naczynia mózgowe, łagodzące objawy neurologiczne spowodowane niedostatecznym ukrwieniem mózgu,

Wskazania:

W ostrej i przewlekłej niewydolności krążenia mózgowego, przy udarze niedokrwiennym mózgu i w stanie poudarowym, przy zaburzeniach psychicznch wieku podeszłego związanych z upośledzeniem krążenia mózgowego, w zaburzeniach wzroku i słuchu o podłożu naczyniowym.

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować dożylnie w powolnym wlewie w 500-1000 ml płynu infuzyjnego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.Działania niepożądane: przyspieszenie pracy serca, przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zgaga, bóle brzucha, nudności, bezsenność, ból i zawroty głowy, osłabienie, skórne reakcje alergiczne, leukopenia oraz zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na winpocetynę. Należy poinformować lekarza o schorzeniach serca, o przyjmowaniu preparatów metyldopy i heparyny. Zaleca się ostrożność podczas stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Oceń to post
Udostępnij:
Dodaj komentarz 0

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *