Endiex

Podstawowe składniki:

nifuroksazyd,

Postać leku:

kapsułki

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości bakteriostatyczne, przeciwbiegunkowe, bakteriobójcze,

Wskazania:

Przy ostrej biegunce bakteryjnej bez objawów zakażenia ogólnego (biegunka podróżnych, biegunka pokarmowa, zapalenie żołądka i jelit).

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie.Dorośli: 4 kapsułki na dobę w 4 dawkach podzielonych. Dzieci w wieku powyżej 6 lat : 3 kapsułki na dobę w  3 dawkach podzielonych. Leczenie preparatem nie powinno trwać dłużej niż 7 dni. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Podstawową zasadą leczenia biegunki jest nawadnianie. Preparat należy stosować jednocześnie z zachowaniem ścisłej diety z wkluczeniem soków, surowych warzyw i owoców, pikantnych i ciężkostrawnych potraw. W przypadku nasilenia się biegunki podczas leczenia należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Podczas leczenia nie należy pić alkoholu.Działania niepożądane: wysypka lub pokrzywka. Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na pochodne nitrofuranu. Należy poinformować lekarza o niedoborze dehydrogenazy glukozo -6- fosforanowej. Lek nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią.

OCEŃ: 4/5 z 2 ocen
Udostępnij:
Dodaj komentarz 1

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *


Krzysztof

Krzysztof

Dobre tabletki z uśmierzającym składnikiem: lidokainą. Bardzo dobra relacja ceny do jakości i ilości sztuk. Działają podobnie i podobny mają skład do Orofaru a są znacznie tańsze. Polecam