Fervex Junior

Podstawowe skladniki:

maleinian feniraminy, witamina C (kwas askorbinowy), paracetamol,

Postać leku:

granulat do przygotowania roztworu doustnego

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości udrażniające przewody nosowe, hamujące łzawienie oczu, hamujące odruch kichania, przeciwgorączkowe, przeciwbólowe,

Wskazania:

W leczeniu objawowym chorób górnych dróg oddechowych: przeziębienia, zapalenia błon śluzowych nosa i gardła, alergicznego nieżytu nosa oraz objawów grypopodobnych u dzieci w wieku od 6 do 15 roku życia.

Wazne Informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Dzieci w wieku od 6 do 10 lat: 1 saszetka 2 razy na dobę. Dzieci w wieku 10-12 lat: 1 saszetka 3 razy na dobę. Dzieci w wieku 12-15 lat: 1 saszetka 4 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku upośledzenia czynności nerek, należy zachować co najmniej ośmiogodzinne przerwy między dawkami. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody, wypić. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Działania niepożądane: Sporadycznie skórne reakcje uczuleniowe (pokrzywka, rumień), efekty atropinopodobne (suchość w jamie ustnej, zaburzenia akomodacji oka). Istnieją pojedyncze opisy zmian w obrazie morfologicznym krwi po podaniu paracetamolu. Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek. Lek może powodować senność.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Należy poinformować lekarza o schorzeniach nerek i/lub wątroby, cukrzycy, fenyloketonurii o przyjmowaniu leków o działaniu przeciwcholinergicznym, przeciwpadaczkowych.

Oceń to post