Gripex Control

Podstawowe składniki:

paracetamol, kofeina,

Postać leku:

tabletki

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości przeciwgorączkowe, przeciwbólowe,

Wskazania:

W celu zwalczania pierwszych objawów przeziębienia i grypy,w bólach różnego pochodzenia.

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Dorośli: 1-2 tabletki do 4 razy dziennie. Dzieci 12-18 lat: 1 tabletka do 4 razy dziennie. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Nie należy łączyć z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. Działania niepożądane: skórne reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka), nudności, zaburzenia trawienia, niemiarowość rytmu serca, bezsenność, osłabienie koncentracji, drżenia mięśniowe, drażliwość.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Należy poinformować lekarza o schorzeniach nerek i/lub wątroby, chorym sercu, uzależnieniu od alkoholu, o przyjmowaniu doustnych leków przeciwzakrzepowych, leków zawierających paracetamol, leków z grupy inhibitorów MAO (monoaminooksydazy). Zaleca się ostrożność podczas stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu.

OCEŃ (1 vote)
Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *