Methiovit

Podstawowe składniki:

cytrynian choliny, nikotynamid, witamina E (tokoferol), witamina B12 (cyjanokobalamina), witamina B2 (ryboflawina), witamina B1 (tiamina), metionina, pantotenian wapnia, kwas foliowy, witamina B6 (pirydoksyna),

Postać leku:

tabletki powlekane

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości uzupełniające niedobór choliny i metioniny, uzupełniające niedobory witamin,

Wskazania:

Wprofilaktyce i leczeniu niedoborów witamin, choliny i metioniny. Wspomagająco w leczeniu marskości i stłuszczeniu wątroby.

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.Działania niepożądane: nudności, wymioty i senność, drażliwość, ból głowy, osłabienie, bezsenność, przyspieszenie akcji serca. U pacjentów z nadwrażliwością może wystąpić zaczerwienie skóry, wysypka, rumień twarzy i pokrzywka. W czasie stosowania leku może pojawić się żółte zabarwienie moczu.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Należy poinformować lekarza o schorzeniach wątroby, o przyjmowaniu ampicyliny, karbenicyliny, sulfonamidów, nitrofurantoiny, kwasu nalidyksowego lub lewodopy. Zaleca się ostrożność podczas stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

OCEŃ: 3.8/5 z 5 ocen
Udostępnij:
Dodaj komentarz 1

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *


miętki

miętki

Dobry środek do metanabolu i innych doustnych :)