Panadol Extra

Podstawowe składniki:

paracetamol, kofeina,

Postać leku:

tabletki powlekane

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe

Wskazania:

Przy bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych, bólach menstruacyjnych – przeciwbólowo, przeziębieniach, stanach grypopodobnych.

Ważne informacje:

Sposób użycia: Stosować doustnie. W zależności od nasilenia dolegliwości 1 do 2 tabletki preparatu co 4 godziny. Preparatu nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny. Nie wolno przekraczać 4 dawek (8 tabletek) w ciągu doby. Preparat nie jest zalecany dla dzieci  poniżej 12 roku życia. Nie wolno przyjmować preparatu łącznie z innymi lekami zawierającymi w swoim składzie paracetamol. W czasie stosowania leku nie wolno spożywać żadnych napojów alkoholowych.  Duża ilość wypitej kawy czy herbaty przy jednoczesnym przyjmowaniu tego leku może spowodować uczucie napięcia i rozdrażnienia. Działania niepożadane: skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, sporadycznie mogą wystąpić zmiany w obrazie krwi, upośledzenie czynności wątroby oraz nerek (przy przedawkowaniu), względu na obecność kofeiny: zaburzenia snu, bóle głowy, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca. Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na paracetamol lub kofeinę, schorzeń wątroby i /lub nerek, choroby alkoholowej, chorego serca, nadciśnienia, przyjmowania doustnych środków przeciwzakrzepowych, rifampicyny, leków przeciwpadaczkowych, leków nasennych, leków należących do grupy inhibitorów monoaminooksydazy, ciąży lub podejrzenia ciąży oraz karmienia piersią.

OCEŃ (1 vote)
Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *