Scopolan

Podstawowe składniki:

butylobromek hioscyny,

Postać leku:

czopki doodbytnicze, drażetki

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

znosi skurcze mięśni gładkich dróg żółciowych, znosi skurcze mięśni gładkich przewodu pokarmowego, znosi skurcze mięśni gładkich układu moczowego,

Wskazania:

Przy takich objawach jak stany skurczowe dróg żółciowych i pęcherzyka, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, skurcze żołądka i przewodu pokarmowego, zaparcia spastyczne, skurcz odźwiernika.

Ważne informacje:

Sposób użycia: Tabletki drażowane – doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1-2 tabletki 3-5 razy dziennie. Dzieci od 6-12 roku życia 10 mg (1 tabletka) 2 razy dziennie. Czopki doodbytniczo. Dawkę i częstotliwość stosowania określa lekarz. Działania niepożądane: Może wystąpić przyspieszenie tętna, uczucie suchości w jamie ustnej, w większych dawkach zaburzenia akomodacji. Ostrzeżenia: należy poinformować lekarza w przypadku gdy ma się jaskrę, przerost gruczołu krokowego, zaparcia atoniczne, niedrożność porażenną jelit, nadwrażliwość na alkaloidy tropanowe, leukopenię. Gdy przyjmuje się leki przeciwhistminowe, pochodne fenotiazyny, chinidyny, amantadyny. Jeśli jest się lub podejrzewa się, że jest się w ciąży lub karmi się piersią.

Oceń to post
Udostępnij:
Dodaj komentarz 0

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *