X-Prep

Podstawowe składniki:

sennozyd A oraz B,

Postać leku:

płyn doustny

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

właściwości przeczyszczające,

Wskazania:

Przy oczyszczeniu przewodu pokarmowego przed zdjęciami rentgenowskimi i innymi badaniami (wlew doodbytniczy, kolonoskopia, rektoskopia, badania ultrasonograficzne) oraz przed zabiegami chirurgicznymi.

Ważne informacje:

Sposób użycia: Stosować doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Po podaniu preparatu wskazana jest wyłącznie dieta płynna. Nie stosować u dzieci do ukończenia 12 roku życia. Działania niepożądane: Rzadko mogą wystąpić bóle brzucha, nudności. Przy przedawkowaniu uporczywa biegunka z objawami odwodnienia, niedoborem potasu i innych elektrolitów oraz atonia okrężnicy. Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza o cukrzycy, o ciąży i karmieniu piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży. W okresie karmienia piersią po zastosowaniu preparatu należy przerwać karmienie na 24 godziny.

OCEŃ: 3/5 z 2 ocen
Udostępnij:
Dodaj komentarz 1

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *


Ela

Ela

Cześć, ja używałam tego dwa razy i nie zauważyłam, żeby coś było się dzieje niedobrego. W obu przypadkach brałam to zgodnie z zaleceniem lekarza. Nawiasem mówiąc, X-prep kupowałam bez recepty..