Apap C Plus

Podstawowe skladniki:

paracetamol, witamina C (kwas askorbinowy),

Postać leku:

tabletki musujące

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości przeciwgorączkowe, przeciwbólowe,

Wskazania:

W krótkotrwałym leczeniu objawów występujących w przebiegu przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe. 

Wazne Informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Dorośli i dzieci od 12 roku życia: 1 tabletkę rozpuścić w 1/2 szkalnki wody i pić co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Działania niepożądane: reakcje nadwrażliwości (zaczerwienie skóry, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, pocenie, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu, napad astmy oskrzelowej), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby), zaburzenia ze strony układu krwiotwórczego, zaburzenia ze strony układu moczowego. Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku schorzeń wątroby, nerek, uzależnienia od alkoholu, przyjmowania innych leków zawierających paracetamol, leków przeciwzakrzepowych, inhibitorów MAO (monoaminooksydazy). Należy poinformować lekarza o ciąży lub o podejrzeniu ciąży oraz karmieniu piersią. Podczas stosowania nie należy pić alkoholu.