Carmolis JHP

Podstawowe składniki:

olejek z japońskiej mięty pieprzowej,

Postać leku:

krople

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości rozkurczające, zmniejszające obrzęk błony śluzowej nosa, poprawiające miejscowy przepływ krwi, wiatropędne, żółciopędne,

Wskazania:

W dolegliwościach trawiennych (wzdęcia, skurcze żołądka i jelit, kolka żółciowa), nieżycie nosa. W postaci inhalacji w chorobach takich jak nieżyty nosa, katar. Do nacierania w kontuzjach spowodowanych uprawianiem sportu, jako środek doraźnie znieczulający.

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. W dolegliwościach trawiennych – 1-2 razy dziennie 2-5 kropli olejku dodać do szklanki ciepłej wody i powoli wypić. W nieżycie nosa – 1-2 razy dziennie 1-2 kropli dodać do szklanki ciepłej wody i powoli wypić., można też 1-2 kroplami olejku pokropić kostkę cukru i ssać. W postaci inhalacji parowej w nieżytach nosa, oskrzeli: 1-3 krople olejku dodać do gotującej się wody i wdychać powstające opary. Nacieranie: 3-5 kropli olejku wcierać w w bolące części ciała 3 razy dziennie. Należy unikać kontaktu z oczami. Zabronione jest stosowanie olejku u niemowląt i dzieci do lat 3.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na olejek miętowy. Należy poinformować lekarza o schorzeniach nerek i/lub wątroby, chorobach pęcherzyka żółciowego, kamicy żółciowej. Nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Oceń to post
Udostępnij:
Dodaj komentarz 0

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *