Carmolis

Podstawowe składniki:

spirytus melisowy, olejek tymiankowy, olejek szałwiowy, olejek lawendowy, olejek cynamonowy, olejek eteryczny z cytryny, olejek cytronelowy, olejek anyżowy, olejek goździkowy,

Postać leku:

płyn

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości przeciwbólowe, wiatropędne, uspokajające,

Wskazania:

Wewnętrznie w leczeniu następujących dolegliwości: nudności, ból brzucha, wzdęcia, uczucie przejedzenia, brak łaknienia, choroba lokomocyjna, uczucie niepokoju i rozdrażnienia, bezsenność, wrażliwość na zmiany pogody, zaburzenia nastroju związane z menstruacją i okresem przekwitania, bóle głowy.Wewnętrznie i w postaci inhalacji w leczeniu następujących dolegliwości: katar, grypa, stany zapalne dróg oddechowych, trudności w odkrztuszaniu.Zewnętrznie w leczeniu następujących dolegliwości: bóle stawów, mięśni, nerwobóle, świąd skóry, miejsca po ukąszeniu owadów.

Ważne informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. 10-20 kropli na cukrze, z gorącą herbatą lub wodą.Zewnętrznie, miejscowo. Wcierać w bolące miejsca.Inhalacje. 20 kropli wlać do gorącej wody i wdychać powstające opary.Nie stosować u dzieci poniżej 5 roku życia.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Należy poinformować lekarza o schorzeniach nerek. Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i okresie karmienia piersią.

Oceń to post
Dodaj komentarz 0

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Required fields are marked *