Vibovit Junior

Podstawowe skladniki:

witamina A (retinol i jego pochodne), witamina D3 (cholekalcyferol), witamina B1 (tiamina), witamina B2 (ryboflawina), witamina B6 (pirydoksyna), witamina B12 (cyjanokobalamina), witamina C (kwas askorbinowy), witamina PP (kwas nikotynowy), witamina E (tokoferol), pantotenian wapnia,

Postać leku:

proszek do sporządzania roztworu, tabletki do ssania

Nazwa międzynarodowa:

Zamienniki:

Działanie:

Właściwości uzupełniające dietę dziecka w witaminy i minerały,

Wskazania:

W sytuacjach predysponujących do powstawania niedoborów witamin, które mogą występować: w stanach niedożywienia, w okresie rekonwalescencji, w okresach zwiększonego zapotrzebowania na witaminy (szczególnie jesienno-zimowym i zimowo-wiosennym).

Wazne Informacje:

Sposób użycia. Stosować doustnie. Dzieci w wieku 4-6 lat: 1 saszetka na dobę. Dzieci w wieku 7-12 lat: 2 saszetki na dobę. Proszek należy rozpuścić w szklance wody. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia ciągu dnia. Maksymalna zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia wynosi 1 saszetkę dla dzieci w wieku 4-6 lat i 2 saszetki dla dzieci w wieku 7-12 lat. Tabletki do ssania. Dzieci w wieku 4-6 lat: 1 tabletka na dobę. Dzieci w wieku 7-12 lat: 2 tabletki na dobę. Tabletki należy ssać powoli aż do całkowitego rozpuszczenia. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Maksymalna porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia wynosi 1 tabletkę dla dzieci w wieku 4-6 lat i 2 tabletki dla dzieci w wieku 7-12 lat.Działania niepożądane: Zbyt duże dawki mogą prowadzić do hiperwitaminozy A i D3.Ostrzeżenia: Należy poinformować lekarza w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Należy poinformować lekarza o fenyloketonurii, o przyjmowaniu innych leków.

Oceń to post
Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *